Inspirace, úvahy

Booxy - aplikace pro všechny knihomoly!

4. dubna 2016 v 21:45 | Anne
Jako správný knihomol jsem se před nedávnem zaregistrovala v další internetové knižní databázi a to na Československé bibliografické databázi. S radsotí jsem zjistila, že i tato databáze má svoji mobilní aplikaci Booxy přístupnou jak pro Android, tak pro iOS. Hned jsem si jí stáhla a začala ji zkoušet. Z aplikace jsem nadšená více, než ze samotného webu. Používám ji prakticky denně. S jinými databázemi jsem spokojenější na počítači, ale na mobilu jsem zatím na lepší knižní aplikaci než je Booxy nenarazila.


Funkce

Komentování a hodnocení knih
Vyhledávání knih podle ISBN
Knižní novinky
Stream
Přidávání a vyhledávání informací, knih,..
Bazar
Literární fórum
Doporučené knihy
Dárkový seznam
Vlastní poznámky
Vlastní seznamy
Zajímavosti
Podobné knihy
Sledování přátel a jejich knižních aktivivit


Co oceňuji

1. Přehlednost
Po krátkém používání rychle pochopíte, co která ikonka znamená a jaké funkce aplikace obnáší. Designově je velmi povedená.

2. Vyhledání knih podle jejich ISBN
Když mobilu povolíte používání fotoaparátu, můžete při vyhledávání knihy jednoduše vyfotit její ISBN (pro neznalce: mezinárodní standardní číslo knihy) a knihu vyhledáte. Tato funkce je podle mého názoru jedna z nejlepších na celé aplikaci. Bohužel mi to již hodně knih nevyhledalo, ale to už mluvím o jiném bodu - nedostatku informací. Samotná funkce vyhledávání přes ISBN funguje výborně.

3. Možnost vlastních seznamů
Nejen že můžete knihy zapisovat do předem určených seznamů (wishlist, právě čtu, oblíbené, přečtené, knihovna, chci si přečíst), ale můžežete si i vytvořit svoje vlastní. Já například používám seznam pro přečtené knihy za rok 2016.

4. Knižní novinky pohromadě
Tato funkce funguje podobně jako u sociálních sítí "zeď". Zkrátka knižní přehled a to celý pohromadě, nemusíte si nic vyhledávat zvlášť. Přehled zahrnuje články a recenze, nejnovější knihy, novinky nakladatelství. Knižní novinky mne zajímají a tuto funkci ráda používám. Dále zde můžete nalézt například komentáře ke knihám či autorům.

5. Fórum
Možnost literárního fóra, kde můžete odpovídat ostatním či vložit svůj vlastní příspěvek, velice oceňuji. Ráda ostatním pomůžu a když se budu potřebovat zeptat na něco ohledně knih, vím kam se obrátit. Fórum je díky uživatelům aktivní, oceňuji, že u odpovědi vidíme i komentář, na který je odpovídáno.

6. Vyhledání přátel
Bohužel moji přátelé tuto datábázi nepoužívají, ale velice oceňuji možnost vyhledat přátelé pomocí facebooku či telefonního čísla. Dále můžeme vyhledat uživatele s podobnými knihami a inspirovat se u nich.

7. Dárkový seznam
Můžete si zarezervovat knihy z wishlistů vašich přátel a nemůže se stát, že ji obdarovaný dostane dvakrát. Naopak si přátelé mohou zarezervovat knihy ve vašem wishlistu. Škoda, že Booxy nepoužívají všichni mí Ježíškové!

8. Zajímavosti u knih
Některé knihy mají i kolonku "Zajímavosti", což jsou perličky, které si čtu ráda jak u knih, tak u filmů.

9. Podobné a doporučené knihy
Tyto funkce více popisuji v druhé části článku, ale nechci je zapomenout napsat i sem, protože kdyby fungovali tak, jak mají, jsou to jedny z nejlepších funkcí na celé aplikaci. Takže za nápad veliká pochvala!

Co lze zlepšovat

1. Bazar
Bazar zatím ještě nemá široký výběr knih. Vím, že tomuto musejí přispět sami uživatelé aplikace, nikoli tvůrci. Od tvůrců bych ale uvítala možnost hodnotit prodávající, aby další nakupující uživatelé měli zpětnou vazbu (od uživatelů, kteří již nakoupili) o člověku, u kterého chtějí knihu koupit.

2. Doporučené knihy
V menu je kolonka "Doporučené knihy". Tuto funkci opravdu oceňuji, je to jeden z nejlepších nápadů aplikace, ale mám pocit, že úplně nefunguje. Nabízí mi jen pohádky, ačkoli jsem k dnešnímu dni z 51 knih přečtených knih ohodnotila pohádky přibližně 3. Takže mi nedoporučuje knihy, které bych opravdu číst chtěla.

3. Podobné knihy
U každé knihy můžeme nalézt položku "Podobné", což je taky moc fajn nápad, který se mi zamlouvá. Často prahnu po knížkách, které jsou podobné jako moji oblíbenci. Jenže jsem nenarazila na skoro žádné knihy, které by u sebe měli podobné knihy vložené. Pokud na tomto tvůrci zapracují, budu opravdu spokojená.

4. Málo informací
Jak jsem již psala u 2. oceněného bodu, aplikaci schází informace. Nezná mnoho ISBN, podobné a doporučené knihy chybí nebo nefungují.

5. Ukončení aplikace
Aplikace mi v mobilu běží pořád, pokud ji násilně neukončím. Stále jsem nepřišla na jiný způsob.

6. Nedostupnost pro WindowsPhone
Mám mnoho známých, kteří vlastní WindowsPhone a je škoda, že se s nimi o tak skvělou aplikaci nemohu podělit.

Závěrem

Pro čtenáře je Booxy vhodnou aplikací alespoň pro seznam přečtených knih, pro knihomola má navíc pár skvělých funkcí. Je to zatím nejlepší knižní mobilní aplikace, na kterou jsem narazila, i když má stále co zlepšovat.
Vřele doporučuji!

Co je pěkné na jaru

31. března 2016 v 19:50 | Anne
Původně jsem měla připravený článek nesoucí název Co je pěkné na zimě, ale jaksi jsem to nevychytala a nestihla. Tak třeba za rok (a nebo taky ne, protože moje paměť).
K věci. Před deseti dny přišlo jaro a já tu sedím a můžu psát článek o tom, co je pěkné na jaru. A abych řekla pravdu, jako milovnici jara se tyto důvody hledají mnohem líp (i když tím článkem o zimě jsem právě chtěla povzbudit lidi stejné krevní skupiny jako jsem já - nepříznivce zimy).

1. Příroda se probouzí
Taky tak milujete ten pocit, kdy vidíte, že se všechno probouzí ze zimního spánku? Ptáci začínají zpívat, květiny a stromy kvést. Všude je barevno.

2. Sluníčko a teplo
Když mohu vyrazit z domu bez kabátu, je mi dobře. A když svítí sluníčko, je mi ještě líp. Miluju sluníčko, dodává mi energii a radost.

3. Vůni jara
Však víte o čem mluvím. Když si můžete sednout do parku s oblíbenou knihou a užívat si to.

4. Procházky
Když konečně můžete vyjít ven se svojí drahou polovičkou, aniž by vám oběma umrzly ruce. Můžete se kochat přírodou, projít se zeleným! parkem a být venku déle než tomu bývalo.

5. Apríl
Tento den byl pro mě vždycky něčím výjimečný. Již od velmi útlého věku jsem vymýšlela různé šprýmy. Vlastně si nepamatuju jediný apríl, který bych neoslavila nějakým vtípkem. Užijte si apríl!

6. 1.máj
Krásný český svátek zamilovaných, kdy se můžete políbit pod nádherně rozkvětlou, vonící třešní.

7. Můžete se koupat
Konečně můžete do bazénu a neumrznete!

8. Sport
A taky konečně můžete na kolo, inline brusle, běhat, jet na vodu (a kempovat) a mnoho dalšího! Zase mám náladu sportovat!

9. Den se prodlužuje
Konečně nechodím domů za tmy! Den je pro mě delší - mám více možností a více toho stihnu.

No a taky.... mám narozeniny... možná taky jeden z důvodů pro mě :D.

Moje NEJ #1 - aplikace do mobilu

28. února 2016 v 20:48 | Anne
Před nedávnem jsem díky kamarádce naazila na aplikaci ČEZ EPP aneb pomáhej pohybem. Používám hodně aplikací, ale dosud jsem nenarazila na tak užitečnou, jako je tato. A hlavně - o této aplikaci by mělo vědět co nejvíce lidí!
O co se jedná?
Za pohyb, který vykonáte vám jsou přiděleny body a ty následně můžete darovat na charitu vlastního výběru (a proměnit je na koruny). Pokud znáte čtení pomáhá, (které je bohužel jen pro studenty 1.,2. a 3.stupně), jde o stejný princip, ale pomáháte pohybem.
Aplikaci podporuje ČEZ, můžete si ji zdarma stáhnout pokud máte iOS či Android (a já doufám, že v brzké době se dostane i na windows phony, protože jejich počet narůstá). Poté se zaregistrujete, zvolíte typ aktivity, kteoru vykonáváte a můžete začít. V nabídce jsou: indoor/outdoor - běh, chůze, nordic walking, jízda na kole, bruslení, běžky, lyžování, turistika a tanec. Aplikace funguje jako sportracker, tudíž měří vzdálenost, čas, tempo, energii a počítá vám body. Díky GPS vidíte i mapu. K používání aplikace nepotřebujete internet, ten je potřeba jen tehdy, kdy body přiřazujete na charitu. Jeden bod se rovná 2-3 Kč.
S aplikací ČEZ EPP pomáhá pohybem už skoro 150 000 lidí, tak se pojďte připojit!
Aplikaci používám měsíc, mnohokrát jsem ji zapomněla zapnout (ale už si na ní zvykám!), nejsem aktivní sportovec a za tu dobu jsem nasbírala asi 700 bodů. A další měsíce to bude ještě lepší :). Jen pro zajímavost, jen cestou do školy a ze školy nasbírám 30-40 bodů.
Takže neváhejte, hýbejte se, pomáhejte a šiřte tyto informace dál!
Více zde!

Proč chodit plesat

14. února 2016 v 20:41 | Anne
Společně se zimou přišla plesová sezóna a já doufám, že vám, kdo jste ještě nenenašli kouzlo plesů, ho pomůžu najít.

black and white, dress, and dance image

Zatancujete si
Co se týče mne, já ráda chodím na plesy kvůli tanci. Již od mala byl můj sen tancovat standardní tance, jenže k tomu bohužel nikdy nedošlo a byla jsem předurčena ke zpěvu. Poté co jsem před dvěma a půl lety prošla základními a pokračovacími kurzy tanečních mi bylo i umožněno se i nějaký ten krok naučit a mohla začít moje plesová éra. To bylo něco o mně. Asi jste pochopili, jak moc tanec miluju. Ale proč bych ho doporučila vám?
Celý večer si nárámně užijete. Můžete se odvázat, vyblbnout se a nikdo to nebude řešit. Můžete najít partnera/partnerku, protože při párovém tanci se skvěle seznamuje. A pokud jste zadaní, můžete si užívat tance zamilovaných. Budete se hýbat a dělat něco pro svoje zdraví. Tak proč ne?

Popijete s přáteli
Jestli vás nepřesvědčil tanec, třeba vás přesvědčí druhý bod. Protože co se chodí dělat na plesy? Tancovat a pít. A pokud jedno neprovozujete, alespoň to druhé. A pokud jste šťastlivec, na kterého má alkohol dobrý vliv (rozuměj - žádné sklony k agresivitě, sedání za volant či jiným věcem, naopak vás dělá otevřenější, šťastnější a více uvolněného/uvolněnou), určitě si srandy užijete habaděj.

Užijete si téma
Pokud je ples tématický, můžete si užít chystání kostýmu, vyřádit se v něm. Pokud je téma obsáhlejší, můžete si vybrat období/postavu,.. a vžít se do role.
A pokud je to například ples maturitní, užijete si podívanou na své kamarády, příbuzné a na jejich velký večer. A taky si po nich rádi hodíte nějakou tou padesátikorunou, když konečně můžete.

Uděláte ze sebe člověka
Konečně se jednou můžete pěkně obléct, namalovat se, hezky se učesat a navonět. Pokud jste muž, uděláte ze sebe jednou zase člověka. A pokud jste žena, uděláte ze sebe jednou ještě hezčí ženu, než jakou se světu snažíte předvést denně. A taky víte, že máte znovu důvod si koupit ty pěkné šaty, které na vás v obchodě dlouho prosebně koukají, ať si je koupíte a pokud už jich máte plnou skříň, tak jako já - šatolička (?:D), můžete dlouho dopředu přemýšlet o tom, co si vezmete na sebe nebo jak se učešete. A to je přeci zábava!

Budete mít program
Kdybyste nešli, určitě jen budete sedět doma a nebudete vědět, co dělat. A proto když půjdete, můžete být na sebe pyšní, protože jste znovu vyrazili do společnosti a máte jiný program než je televize nebo knížka!

A protože co jiného v zimě dělat?

Co chceš vlastně dělat? Já nevím.

28. ledna 2016 v 11:19 | Anne
Moc často to nedělám, ale dnes vám chci poodkrýt další část mne samotné.
To, co vás baví a to, co děláte ve svém volném čase udává to, jací jste. A naopak.

Ale proč to píšu? Vlastně tak trochu závidím všem, co celý život vědí, co chtějí. A nebo alespoň dlouho před nějakým zásadním rozhodnutím. Když se například pro školu nerozhodují narychlo a pak je opravdu baví.
Když se mě někdo jako malé zeptal, čím chci být, odpovídala jsem různě. Učitelkou. Květinářkou. Zpěvačkou. Herečkou. Spisovatelkou.
Od profesí jako je květinářka, jsem už upustila, ale spisovatelka mi vydržela dodnes. Když mi maminka nedávno řekla, že již na prvním stupni jsem básnila o profesi spisovatelky, dojalo mě to. Pamatuji si to totiž až od nějaké šesté, sedmé třídy. To jsem se šla maminky zeptat, jak se jmenuje obor redaktorů v televizi a novinářů. Řekla mi, že je to žurnalistika. To slovo mě okouzlilo a od té doby jsem chtěla být žurnalistkou. Proto jsem začala psát povídky. Už předtím v mé hlavě běhalo mnoho příběhů sem a tam a já je nestíhala dávat dohromady.
Jako někdo chce být od tří let doktorkou, já chci psát. A tak proč to nedělat?
Postupem času jsem si toho o žurnalistice začala hledat víc.
Dobře. Praha, Brno, Olomouc. Takže Praha, na Moravu je to daleko a být daleko od všech blízkých by mi vadilo.
Není jednoduché se tam dostat. Kolem 20% šance na přijetí do Prahy. Šok. Vždyť jsem o tom básnila ještě dřív, než jsem věděla co to je!
Co se týče příjimaček, měla bych číst noviny. To dělám, fajn. Měla bych mít všeobecný přehled v dějepise a zeměpise. Fajn, pokusím se na to v dalších ročnících zaměřit.
V Praze nejde vlak přes ústní zkoušku. Jsem stydlivý člověk, který je hned ze všeho nervózní. Proč je to Brno tak daleko?
Půjčím si nějaké ty knížky o žurnalistice a pokusím se je přečíst. No, co si budeme povídat, splněno jen z velmi malé části.
Ale co to Brno? Nemám ho přeci jen zkusit?
Když se mě někdo ještě před nedávnem zeptal, kam chci po škole pokračovt či čím chci být, odpovídala jsem že nevím. Nebyla to úplně tak pravda, ale z nějakého pro mě neznámého důvodu jsem to nikomu nechtěla říkat. Asi proto, že je velká šance, že to nevyjde? Sama nevím. Nedávno se to ale zvrtlo a já se rozhodla, že se za svůj sen stydět nebudu. A tak to říkám.
Mezitím se mi naskytla možnost publikovat články v našich městských novinách. Jednou mi článek otiskly okresní noviny (které jsou fakt už třída), a ten pocit pro mě byl k nezaplacení. A tak když se naskytne příležitost, publikuji v místních novinách. Dělá mi to ohromnou radost, když tam pak vidím své jméno. Taky si psaním začínám vydělávat nějaký ten malý obnos, a to samozřejmě také není k zahození. Ještě bych chtěla rozjet spolupráci s nějakým webem, pro který bych mohla psát. Jednou už to bylo blízko, uvidíme do budoucna.
Čas ale utíká rychleji, než bych si přála. Připadá mi to jako chvilka, co jsem říkala rodičům, že bych se na nějaké ty dny otevřených dveří vysokých škol chtěla jet podívat pro jistotu už ve třeťáku, abych pak měla ještě dostatek času si to pořádně rozmyslet. Povím vám, vybrat vůbec místa, kam se podívat je pro člověka jako jsem já dost obtížné. Oborů je tolik, že je to až nevýhoda z tolika vybírat. Noviny všech oborů v republice jsem pročetla třikrát, než jsem došla alespoň k prozatimnímu závěru. A už nastal čas a já se byla na první fakultě podívat. Trochu mě to děsí, ale zároveň se strašně těším. Jsem ráda, že jsem jela. Některé obory mě stihly včas odradit (i když název měly krásný), a tak nemusím čelit třem rokům utrpení. A již brzo mě čeká den otevřených dveří právě na žuralistice, takže jsem zvědavá co si z něj nakonec odnesu.
Z prvního dne otevřených dveří a z drahocenné rady mého milého, kterou předávám dál - nesuď obor podle názvu, ale podle studijního plánu aneb předmětů - (rozuměj: hodně oborů tě odradí) jsem si odnesla to, že už vím, jakým směrem chci jít. Literatura a historie. Ale na literaturu nechci zanevřít, takže i přesto, že mě historické obory hodně zaujaly, svou milovanou literaturu bych nedokázala opustit stejně tak, jako mé blízké.
Se zdlouhavým prohledáváním (kdybychom to posčítali, opravdu jsem nad tím strávila až několik dní) jsem dnes skončila a velice se mi ulevilo. Udělala jsem si (snad) poslední tabulky ve wordu a pro letošek můžeme skončit (samozřejmě až na tu žurnalistiku, která mě teprve čeká!). Příští rok se pojedu podívat na další obory a pak bude rozhodnuto. Na žurnalistiku to určitě zkusím, ale jen do Prahy. A zároveň jsem našla další obory přímo pro mě, kde by to bylo třeba i lepší. Protože co si budeme povídat, učební plány bychom prostudovat měli.
Přeci jenom, mnoho redaktorů a novinářů nemá vystudovanou přímo žurnalistiku. Tak uvidíme, kam mne osud zavede...

Uvidíme, jak moc odlišný budu mít na tohle všechno názor za rok, až ta konečná volba opravdu přijde. Protože většinou to mám tak, že jsem celou dobu pevně rozhodnutá, co budu dělat a krátký čas před volbou o tom začnu pochybovat. Jako například o volitelných předmětech (i proto jsem si toho během prosince a ledna tolik o VŠ hledala, blíží se volba volitelných předmětů do posledního ročníku a já stále váhám).

Co miluju na Vánocích

23. ledna 2016 v 17:08 | Anne
Je ještě leden a poněvadž se s maminkou rády díváme na stromeček, odstrojoval se u nás až dnes. A proto ještě není pozdě na to, si připomenout nejkrásnějí svátky roku - Vánoce!

lights, winter, and christmas image

1) Celou rodinu pohromadě.
Pokud tohle není u vás hlavní bod Vánoc, věřím, že to přijde časem. Vánoce nejsou jen o hmotných dárcích, ale hlavně o těch, co nemůžeme darovat. Respektive můžeme. Mnohem víc je objetí, pocit lásky a čas strávený společně. Poněvadž jsem v rodině nejmladší, takže se užší kruh rodiny zužuje a širší kruh rozšiřuje, uvědomuju si čím dál víc, jak jsou pro mě všichni důležití.

2) Teplé ponožky, svetry, kakao a horkou čokoládu.
Doba teplých ponožek, svtetrů, horkých čokolád a kakaa přichází už s podzimem, ale se zimou přijde ta pravá atmosféra. Můžete si přes kalhoty navléknout ponožky, zachumlat se pod deku, uvařit si jeden ze sta druhů teplých nápojů (a předtím strávit hodiny výběrem jaký že to uvaříte) a číst si knihu nebo koukat na filmy. A samozřejmě nasávat tu skvělou atmosféru.

3) Nové vánoční pohádky.
Jeden z bodů, na který se opravdu každý rok těším hodně dopředu jsou právě nové vánoční pohádky. Nestydím se za to, že ve svém věku miluju pohádky (vlastně v tomhle věku už se za to nestydí nikdo, to jen v tom období kolem 12 let, kdy se všichni styděli, ale já ne). Zastávám názor, že dětství je nádherné období a že bychom si spousta zvyků a vlastností z dětství měli ponechat celý život. A jedním z těchto zvyků jsou pohádky. A doba Vánoc, kdy je příděl nových, neohraných pohádek o to větší je pro mě naprosto nejlepší! Když můžete oba dva vánoční hody jen proležet u pohádek (i ty staré přece nejsou k zahození, mám spousta oblíbenců), je to nejlepší čas Vánoc.

4) Světýlka na stromečku v podvečer.
Jak už jsem zmiňovala na začátku, strašně rády se díváme na svítící vánoční stromeček. A v podvečer, kdy přimhoříte oči, je to vůbec ten nekrásnější moment. A ještě vlastně ta chvíle, kdy poprvé přijdete k rozsvícenému vánočnímu stromku, pod ním vidíte dárky a k tomu všemu posloucháte vánoční koledy.

5) Vánočku k snídani.
Vánočka je jedním z mých nejoblíbenějších pokrmů Vánoc. Nejsem sice moc vybíravá, ale co se týká Vánočky, tak ano. Mám ráda jedině tu od maminky a není nad to ráno vstát ve vánočním pyžamu a dát si horké kako a vánočku.

6) Dělání radosti.
Na Vánocích je krásné to, že můžete spousta lidem udělat radost. Čímkoli. Tím, že se jm po dlouhé době ozvete, řeknete jim jak je máte rádi a nebo že jim nadělíte něco, co se jim líbí a vy pak můžete vidět jejich upřímnou radost. Ta neupřímnější radost je ta nejkrásnější, A když víte, že jste ji způsobili vy, je to všechno ještě krásnější.

7) Balení a rozbalování dárků.
Jsem asi jediná široko daleko, kdo miluje balení dárků. Někdo to ani nedělá sám a když už ano, většinou to je pro něj jen otrava. Já si to naopak moc užívám. Dlouze vybírám vánoční papír, jmenovky a ozdoby. Pak si všechno zabalím (ačkoli v tom nejsem zrovna profesionál) a dělá mi radost se koukat na všechny zabalené dárky pohromadě (a proto nikdy nebalím jen jeden dárek, který dávám další den - jedna z divností, o kterých budu nadále psát). A následně rozbalování dárků, kdy nevíte co vás čeká, je taky nádherná chvíle. Je mnoho různých typů lidí u rozbalování dárků - někdo rozbaluje opatrně a rychle, někdo opatrně a pomalu a někdo (já) trhá jak jen může a strašně si to užívá.

8) Zpívání.
Poněvadž už třináct let chodím do pěveckého sboru, zpěv samozřejmě miluju. A taky miluju vánoční koncety našeho sboru, které mají jak úžasnou atmosféru, tak velký úspěch. Koledy zpíváme už od září a stejně mě jen tak neomrzí. A když si pak jdeme zazpívat s rodinou před rozbalováním dárků, má to také svoje kouzlo.

9) Vánoční trhy.
Od té doby, co jsem začala alespoň trochu okolní svět vnímat, jsem si nenechala ujít ještě ani jedny vánoční trhy. Každý rok máme jedny v našem městě (vrcholem je právě vystoupení našeho pěveckého sboru, který jsem zmiňovala), které mají svoje kouzlo. Několikrát jsem také byla v Praze na Staroměstském náměstí, kde se mi strašně líbilo. A letos jsem se dokonce jela podívat do Drážďan za jinou kulturou a poněvadž to byl jeden z nekrásněji strávených adventních dnů, vím, že se tam chci podívat během vánoční doby ještě mockrát.

10) Vánoční atmosféru.
A abych to všechno shrnula, to co miluji na Vánocích skoro nejvíc (hned po prvním bodu) je vánoční atmosféra. Celý ten poprask kolem. Ozdobičky na lampách, rozsvícení vánočníhho stromečku, ozdoby v obchodních domech, nakupování vánočních dárků a vymýšlení přání. Mši, jídlo, pohádky, jídlo. Zkrátka když to všechno shrneme. Tu vůni Vánoc. Jen letos díky velmi teplému počasí bohužel vánoční atmosféra nepřišla natolik. Hlavně že sněží teď. Ale věřím (spíš doufám), že příští rok budou bílé Vánoce.

Čtenářská výzva 2016

17. ledna 2016 v 20:44 | Anne
Dnes jen jedno "malé" doporučení. Pojdťe se spolu se mnou, mnoha dalšími a databází knih zapojit do čtenářské výzvy v roce 2016! Najděte si více času na čtení a přečtěte 20 knih!
Do tohoto článku budu průběžně přidávat mnou přečtené knihy, takže se můžete inspirovat. Některé tipy už mám, ale uvidíme jak se to vyvine.
Více o mojí čtenářské aktivitě můžete nalézt zde

www.ctenarskavyzva.cz

100%

(splněno ke dni 26.8.) 

1) Kniha začínající stejným písmenem jako tvé křestní jméno
Paulo Coleho - Alchymista

2) Kniha poprvé vydaná v roce 2016
Tom Michell - Co mě naučil tučňák

3) Kniha z žebříčku 100 nejlépe hodnocených knih na DK
J.K.Rowling - Harry Potter a Kámen mudrců

4) Kniha napsaná nebo inspirovaná skutečností
Oscar Wilde - De Profundis

5) Kniha, která byla přeložena do angličtiny
Karel Čapek - R.U.R.

6) Kniha, která má méně než 200 stran
Robert Fulghum - Už hořela, když jsem si do ní lehal

7) Kniha, která byla zfilmovaná
Karel Poláček - Muži v ofsajdu

8) Kniha, která má více než 400 stran
J.K.Rowling - Harry Potter a Ohnivý pohár

9) Kniha od veřejně známé osobnosti (ne spisovatele)
Lukáš Pavlásek - Z deníku ajťáka

10) Kniha povídek
Oscar Wilde - Zločin lorda Artura Savila

11) Kniha od českého autora
Karel Čapek - Bílá nemoc

12) Kniha od autora píšícího pod pseudonymem
Květa Legátová - Jozova Hanule

13) Kniha autora oceněného Nobelovou cenou
G.B.Shaw - Pygmalión

14) Kniha přečtená za jediný den
Francis Scott Fitzgerald - Velký Gatsby

15) Kniha s číslem v názvu
Jean-Paul Didierlaurent - Čtenář z vlaku v 6:27

16) Oblíbená kniha tvého dětství
J.K.Rowling - Harry Potter a Tajemná komnata

17) Kniha doporučená kamarádem
Haruki Murakami - Afterdark

18) Kniha o přátelství
Karel Poláček - Bylo nás pět

19) Populárně naučná kniha
Markéta Dočekalová - Tvůrčí psaní

20) Kniha od autora mladšího 30 let
Marie Doležalová - Kafe a cigárko

Krize nebo inspirace?

7. ledna 2016 v 22:55 | Anne
Někdy zjistíte, že i lidé z vašeho okolí, od kterých byste to čekali nejméně, píšou. Otevírají se, vypisují se a jsou tvůrčí. A že vaši kamarádi to mají rádi. A pak chcete, aby měli rádi i vaše psaní. Aby i vaši případnou knihu chtěli přečíst. Jenže to neřeknete, nikomu nepošlete a nic pro to neuděláte. Máte strach. A pak vás to začne mrzet, protože i vy chcete psát (pro ostatní) poutavě. A z lásky.
A tak se rozhodnete, že začnete aspoň něco dělat. Chystat si články do zásoby,dělat si poznámky, pořádně si všímat věcí kolem sebe a přemýšlet o nich. Jenže je tu další problém. Bojíte se, že si to přečte nesprávná osoba. Ale vy se chcete překonat.
A tak to uděláte...
quote, funny, and why not image

Jako minule...

31. prosince 2015 v 14:27 | Anne
Asi se u mne stalo zvykem, že na Silvestra otevřu tento blog. Když jsem dnes zjistila, že v roce 2015 jsem nenapsala žádný článek (a to například v roce 2011 jich bylo neuvěřitelných 145), trochu mne to rozesmutnilo. Vždyť já psaní tak miluju, ale co mu dávám? No dobře, s kamarády jsme napsali vlastní časopis, občas píšu do novin a dělá mi to obrovskou radost. Vím že to je to, co by mne bavilo. Ale chtěla bych psát víc a víc. Psát o knihách nebo filmech? Ano, je to jedna z možností - čtu hodně a na filmy koukám taktéž dost. Ale chtělo by to něco víc, něco vlastního. Jen kdybych měla zajímavý život... (rozuměj: pro mě je, pro čtenáře by nebyl).

Ale ne, nebudu si po roce stěžovat a něco málo napíšu, právě jsem se rozhodla a pustím se do toho. A pak možná časem, někdy přejdu někam jinam, i přesto, že tady to je srdcovka. Přeci jenom, od mých 13 let, kdy jsem tu začínala, jsem se hodně změnila.

Rok 2015 utekl strašně rychle. Alespoň tedy pro mě. Musela jsem se kouknout na fotky, abych si vůbec vzpomněla, co jsem všechno dělala a kde jsem byla. Několikrát jsem navštívila Německo - Berlín, Žitavu a Drážďany. Byla jsem součástí několika plesů (a to jednoho velice důležitého - mého přítele), jedné svatby (a to taktéž důležité - mého bratra), starala se o děti na táboře, pomohla rodině, našla si nové kamarády a s některými "starými" upevnila vztahy, byla na mnoha výletech, naučila se trochu lépe vařit, začala etapu slavení osmnáctek, nastěhovala klavír do vlastního pokoje a mnoho dalších...

A tentokrát znovu - přeji všem (ale Ani, vždyť už to tady nikdo nečte) krásného Silvestra, nepřežeňte to a do nového roku zdraví, štěstí a hodně splněných přání a novoročních předsevzetí do roku (už?!) 2016! Slibte mi, že bude legendární!

PF 2015

31. prosince 2014 v 21:03 | Anne
Zdravím všechny své bývalé čtenáře, kteří velikou náhodou znovu narazili na můj blog i čtenáře náhodné!

Asi se divíte, co tu dělám. Vždycky jsem říkala, že s blogem neseknu a pokud ano, ozvu se. Také že mám důvod.
S blogem jsem v roce 2011 (už?) začínala s tím, že mě baví psaní. Že bych se jednou možná chtěla věnovat žurnalistice. A že někdě začít musím. Čas jsem měla, psala jsem hodně, nápadů bylo hodně a blog byl skoro takový, jaký jsem chtěla. Před rokem to ale začalo váznout, došly mi nápady na články a můj volný čas se také zkrátil.
Proto se ozývám alespoň dnes s přáním do nového roku.
S psaním nekončím. Občas přemýšlím o založení nové stránky, nebo o přispívání na jiné stránky než ty svoje. Zatím jsem nic takového neudělala, ale uvidíme časem. Tvořit - a to psát a (divili byste se) ale i točit mě opravdu baví. Stále nejsem plně rozhodnuta, o čem bych psala. Mám více nápadů a žádný zatím nezrealizovaný. Každopádně za všechnu podporu, kterou mám, mockrát děkuji svým blízkým!
Blogy svých tehdy spřátelených blogů občas navštívím, ale také jsou neaktivní, moje blogové okolí upadlo. Komentáře zanechávám jen málokde. Nechci se vyjadřovat jen proto, že musím.
A nakonec, kdyby vás to zajímalo - mám se dobře. Vlastně skvěle - nic mi totiž nechybí. Jsem šťastná. Volný čas využívám k tomu co mě baví, a trávím ho s těmi, co mám ráda. A to je pro mě hlavní. Přála bych to i vám všem!
A co mi přinesl rok 2014? Spoustu zážitků, zkušeností, nové tvorby, štěstí, lásky, ale i komplikací, přes které jsem naštěstí přešla. Byl to dobrý rok. Sama doufám v to, že rok 2015 pro mě bude ještě lepší. Doufám, že si udržím to, co (a koho) mám a věci, které chci dořešit, dořeším. Asi ještě před půlnocí půjdu přemýšlet o tom, co si předsevzu (ačkoli si novoroční předsevzetí obvykle nedávám, protože mě nenapadnou, zapomenu na ně, nebo je nedodržím, špatná věc to rozhodně není - ráda se držím cíle). A snad to všechno splním!
Sama se ted divím, jak dlouze (na to, co jsem měla v plánu) jsem se vyjádřila. Snad chápete všechno, co jsem tímhle článkem chtěla říct.
✌✊👆✋
Takže konečně chci každému z Vás popřát jen to nejlepší do dalšího roku 2015! Ať se vám splní všechna vaše tajná i veřejná přání, ať jste zdraví a hlavně - buďte šťastní!

S láskou a úsměvem
Anne

PS: A víte co jsem si uvědomila při psaní tohoto článku? Že mi to asi opravdu chybí.
(Kdybyste někdo měl zájem mě kontaktovat, naprosto s čímkoli, můžete na e-mail moje-tvorba@seznam.cz)
 
 

Reklama

• Katte • El. • CordyBella B.L.PejtulKikiAdushAlex^KathCocoElsaBára/BaruzzJeyValeryLexiLady Tess Manon Domi An. Kath♥(Horalka) Baush E.
Isa
Chris
N.
Tina

Simar

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU :)

Pokud neuvedu jinak, fotky přikládané k článkům jsou posbírané z internetu. Nevlastním žádná autorská práva.