Booxy - aplikace pro všechny knihomoly!

4. dubna 2016 v 21:45 | Anne |  Inspirace, úvahy
Jako správný knihomol jsem se před nedávnem zaregistrovala v další internetové knižní databázi a to na Československé bibliografické databázi. S radsotí jsem zjistila, že i tato databáze má svoji mobilní aplikaci Booxy přístupnou jak pro Android, tak pro iOS. Hned jsem si jí stáhla a začala ji zkoušet. Z aplikace jsem nadšená více, než ze samotného webu. Používám ji prakticky denně. S jinými databázemi jsem spokojenější na počítači, ale na mobilu jsem zatím na lepší knižní aplikaci než je Booxy nenarazila.


Funkce

Komentování a hodnocení knih
Vyhledávání knih podle ISBN
Knižní novinky
Stream
Přidávání a vyhledávání informací, knih,..
Bazar
Literární fórum
Doporučené knihy
Dárkový seznam
Vlastní poznámky
Vlastní seznamy
Zajímavosti
Podobné knihy
Sledování přátel a jejich knižních aktivivit


Co oceňuji

1. Přehlednost
Po krátkém používání rychle pochopíte, co která ikonka znamená a jaké funkce aplikace obnáší. Designově je velmi povedená.

2. Vyhledání knih podle jejich ISBN
Když mobilu povolíte používání fotoaparátu, můžete při vyhledávání knihy jednoduše vyfotit její ISBN (pro neznalce: mezinárodní standardní číslo knihy) a knihu vyhledáte. Tato funkce je podle mého názoru jedna z nejlepších na celé aplikaci. Bohužel mi to již hodně knih nevyhledalo, ale to už mluvím o jiném bodu - nedostatku informací. Samotná funkce vyhledávání přes ISBN funguje výborně.

3. Možnost vlastních seznamů
Nejen že můžete knihy zapisovat do předem určených seznamů (wishlist, právě čtu, oblíbené, přečtené, knihovna, chci si přečíst), ale můžežete si i vytvořit svoje vlastní. Já například používám seznam pro přečtené knihy za rok 2016.

4. Knižní novinky pohromadě
Tato funkce funguje podobně jako u sociálních sítí "zeď". Zkrátka knižní přehled a to celý pohromadě, nemusíte si nic vyhledávat zvlášť. Přehled zahrnuje články a recenze, nejnovější knihy, novinky nakladatelství. Knižní novinky mne zajímají a tuto funkci ráda používám. Dále zde můžete nalézt například komentáře ke knihám či autorům.

5. Fórum
Možnost literárního fóra, kde můžete odpovídat ostatním či vložit svůj vlastní příspěvek, velice oceňuji. Ráda ostatním pomůžu a když se budu potřebovat zeptat na něco ohledně knih, vím kam se obrátit. Fórum je díky uživatelům aktivní, oceňuji, že u odpovědi vidíme i komentář, na který je odpovídáno.

6. Vyhledání přátel
Bohužel moji přátelé tuto datábázi nepoužívají, ale velice oceňuji možnost vyhledat přátelé pomocí facebooku či telefonního čísla. Dále můžeme vyhledat uživatele s podobnými knihami a inspirovat se u nich.

7. Dárkový seznam
Můžete si zarezervovat knihy z wishlistů vašich přátel a nemůže se stát, že ji obdarovaný dostane dvakrát. Naopak si přátelé mohou zarezervovat knihy ve vašem wishlistu. Škoda, že Booxy nepoužívají všichni mí Ježíškové!

8. Zajímavosti u knih
Některé knihy mají i kolonku "Zajímavosti", což jsou perličky, které si čtu ráda jak u knih, tak u filmů.

9. Podobné a doporučené knihy
Tyto funkce více popisuji v druhé části článku, ale nechci je zapomenout napsat i sem, protože kdyby fungovali tak, jak mají, jsou to jedny z nejlepších funkcí na celé aplikaci. Takže za nápad veliká pochvala!

Co lze zlepšovat

1. Bazar
Bazar zatím ještě nemá široký výběr knih. Vím, že tomuto musejí přispět sami uživatelé aplikace, nikoli tvůrci. Od tvůrců bych ale uvítala možnost hodnotit prodávající, aby další nakupující uživatelé měli zpětnou vazbu (od uživatelů, kteří již nakoupili) o člověku, u kterého chtějí knihu koupit.

2. Doporučené knihy
V menu je kolonka "Doporučené knihy". Tuto funkci opravdu oceňuji, je to jeden z nejlepších nápadů aplikace, ale mám pocit, že úplně nefunguje. Nabízí mi jen pohádky, ačkoli jsem k dnešnímu dni z 51 knih přečtených knih ohodnotila pohádky přibližně 3. Takže mi nedoporučuje knihy, které bych opravdu číst chtěla.

3. Podobné knihy
U každé knihy můžeme nalézt položku "Podobné", což je taky moc fajn nápad, který se mi zamlouvá. Často prahnu po knížkách, které jsou podobné jako moji oblíbenci. Jenže jsem nenarazila na skoro žádné knihy, které by u sebe měli podobné knihy vložené. Pokud na tomto tvůrci zapracují, budu opravdu spokojená.

4. Málo informací
Jak jsem již psala u 2. oceněného bodu, aplikaci schází informace. Nezná mnoho ISBN, podobné a doporučené knihy chybí nebo nefungují.

5. Ukončení aplikace
Aplikace mi v mobilu běží pořád, pokud ji násilně neukončím. Stále jsem nepřišla na jiný způsob.

6. Nedostupnost pro WindowsPhone
Mám mnoho známých, kteří vlastní WindowsPhone a je škoda, že se s nimi o tak skvělou aplikaci nemohu podělit.

Závěrem

Pro čtenáře je Booxy vhodnou aplikací alespoň pro seznam přečtených knih, pro knihomola má navíc pár skvělých funkcí. Je to zatím nejlepší knižní mobilní aplikace, na kterou jsem narazila, i když má stále co zlepšovat.
Vřele doporučuji!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
• Katte • El. • CordyBella B.L.PejtulKikiAdushAlex^KathCocoElsaBára/BaruzzJeyValeryLexiLady Tess Manon Domi An. Kath♥(Horalka) Baush E.
Isa
Chris
N.
Tina

Simar

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU :)

Pokud neuvedu jinak, fotky přikládané k článkům jsou posbírané z internetu. Nevlastním žádná autorská práva.