1.kapitola

17. června 2011 v 21:01 | Ani |  Záchrana Freda
V Harry Potterovi jsou dvojčata Weasleyovi mýými nejoblíbenějšími postavasmi. Proto o nich teď píši povídku. Doufám,že se vám bude líbit. Krátce shrnu její děj.
Nová povídka:
Název: Záchrana Freda
Děj:Po Fredově smrti se George Freda snaží zachránit...Povede se mu to nebo ne?
Doba: Navazuje na sedmý díl
Hl.postava: George
Další postavy: ostatní Weasleyovi, Angelina, profesorka McGonagallová, Harry, Hermiona,...

Klikni na celý článek a povídku si přečti...

1.kapitolaPíše se 2. května 1998. Konec Závěrečné bitvy o Bradavice. Ano, je to tak. Voldemort padl. Spolu s ním, ale bohužel zemřelo spoustu jiných než jen on a Smrtijedi. Bohužel. Musíme něco dělat, to přece nejde, aby zemřeli námi tak milovaní lidé. Ano, zemřelo moje dvojče Fred Weasley. Kdybych měl vyjmenovávat dál, byl bych tady opravdu dlouho. Ale nejvíc mi chybí Remus Lupin a Nymfadora Tonksová, když samozřejmě nepočítám Freda. Jsem vážně zoufalý. Vím, že všichni z mého okolí jsou nešťastní, ale to ještě nevědí, co prožívám já. Nebo Harryho obdivovatel Colin Crevey, ten je také mrtvý. Ne, prostě s tím musím něco udělat. Nesmím nechat Freda mrtvého. Jenže co dělat s tím, když už je někdo mrtvý?
Musím za Leem. Ano, za Leem Jordanem. Poradím se s ním.
"Georgi! To se nemělo stát! Ne, ten blbej Rookwood!" zařval Lee Jordan, jen co George uviděl. On, jindy tvrdý kluk, se rozbrečel. George se přidal. V hlavě měl zmatek: "Dá se něco dělat?" "ne nedá" "Ale ano, dá".
"Tak já už nevím…dá nebo nedá se něco dělat?" rozkřikl se nahlas.
Lee se tvářil zmateně. Zmohl se jen na pouhé "Co?"
"Musíme něco dělat, Lee!" zakřičel George z plna hrdla a rozeběhl se. Nevěděl, kam běží, věděl jen, že pro pomoc. "Kam mám běžet?" Tato otázka mu běžela v hlavě. Jen tato. A pak si vzpomněl.
Hermiona věděla všechno, snad by mohla vědět i tohle. Říkali si někdy ve škole o záchraně životů? Dozvěděla se něco o záchraně životů na cestách, kde byla soplu s jeho bratrem Ronem a kamarádem Harrym celý jejich sedmý ročník?
Sám George se zajímal pouze o žertovné pomůcky a Kratochvilné kouzelnické kejkle. On sám nikdy ve škole moc pozor nedával. Fred taky ne. Při pomyšlení na Freda mu vhrkli slzy do očí.
"Hermiono!Hermiono! HERMIONO!" křičel George. "Kde jsi?"
" Ano Georgi?" zeptala se tiše Hermiona se slzami v očích. Brečela.
"No, potřebuju se na něco zeptat. Víš, nedá se ještě Fred a ostatní nějak zachránit? Vím, zní to divně, ale myslím, že čím dříve, tím lépe." Zeptal se sklesle George s nadějí v očích, že Hermiona odpověď na otázku bude znát…
_________________________________________________________________________________________________________________

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 simar simar | Web | 26. března 2012 v 6:48 | Reagovat

Je to moc hezké, mě se to líbí a určitě budu číst dál :-)

2 Wexza Wexza | Web | 31. července 2012 v 17:54 | Reagovat

hezká povídka, klaním se ti :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
• Katte • El. • CordyBella B.L.PejtulKikiAdushAlex^KathCocoElsaBára/BaruzzJeyValeryLexiLady Tess Manon Domi An. Kath♥(Horalka) Baush E.
Isa
Chris
N.
Tina

Simar

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU :)

Pokud neuvedu jinak, fotky přikládané k článkům jsou posbírané z internetu. Nevlastním žádná autorská práva.